Wizyta studyjna dziennikarzy w gminie Szaflary

Pod koniec października wspólnie z gminą Szaflary zorganizowaliśmy wizytę branżową dla dziennikarzy z ogólnopolskich magazynów rowerowych.

Z zaproszenia skorzystały redakcje bikeBoardu, Rowertouru oraz fotowyprawy.com. Trzydniowa wizyta obejmowała pobyt sześciu osób z poszczególnych redakcji dla których przygotowaliśmy w pierwszym dniu wycieczkę busem po najważniejszych obiektach turystycznych na Podhalu i Spiszu, ze szczególnym uwzględnieniem infrastruktury rowerowej. Dzień drugi to już praktyczne wycieczki po trasach i szlakach rowerowych. Dzięki uprzejmości Krystiana Piróga, który opiekował się grupą MTB zostały zaprezentowane szlaki w Gorcach i na Spiszu. Część dziennikarzy poruszająca się na rowerach trekkingowych i szosowych testowała infrastrukturę Szlaku Wokół Tatr w kontekście uprawiania turystyki długookresowej. Odbyte wycieczki, a przede wszystkim doświadczenie zawodowe i praktyczne zaproszonych dziennikarzy pozwoliły na wyciągnięcie wniosków, poznanie słabych stron naszej infrastruktury rowerowej, ale również pozwoliły na wskazanie rozwiązań, które mogą być stawiane jako wzór dla innych samorządów planujących rozwój systemów szlaków i tras rowerowych.

Podczas wieczornego spotkania został również poruszony temat nowotarskich tras singletrack, które praktycznie czekają na realizację, są już bowiem wyznaczone korytarze przebiegów tras, uzyskane niezbędne opinie Nadleśnictwa Nowy Targ i RDOŚ w Krakowie.

O wrażeniach, spostrzeżeniach będzie można samemu poczytać w magazynach bikeBoard i Rowertour.