Rozwój rowerowej infrastruktury na Podhalu staje się faktem

W siedzibie Nadleśnictwa Nowy Targ odbyło się spotkanie dotyczące rozwoju infrastruktury rowerowej i turystycznej, w której realizację zaangażowały się lokalne samorządy. Wspólny projekt będzie realizowany przez Miasto Nowy Targ oraz gminy: Nowy Targ, Szaflary, Łapsze Niżne, Bukowina Tatrzańska przy partnerstwie Nadleśnictwa Nowy Nowy Targ i współudziale Fundacji 2 Koła.

Projekt przewiduje między innymi budowę w Gorcach zrównoważonych tras rowerowych o długości około 15 km wraz z infrastrukturą towarzyszącą, rozbudowę infrastruktury rowerowej, turystycznej i edukacyjnej w Borze Kombinackim oraz budowę zintegrowanych tras rowerowych umożliwiających poruszanie się na jednośladach pomiędzy poszczególnymi gminami w sposób bezpieczny i niepowodujący konfliktów z innymi użytkownikami.

W spotkaniu oprócz gospodarza nadleśniczego Romana Latonia uczestniczył Waldemar Wojtaszek – zastępca Burmistrza Miasta Nowy Targ, pracownicy nowotarskiego magistratu, Nadleśnictwa Nowy Targ oraz przedstawiciel Fundacji 2 Koła.

Dodaj komentarz